Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 listopada 2020 r.
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok A)

1. Kończymy rok liturgiczny. Dziś ostatnia niedziela i jednocześnie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Chcemy w szczególny sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dlatego po Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. Dzisiejsza uroczystość to także Dzień Patronalny Akcji Katolickiej.
2. Dzisiaj p o Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
4. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
1. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Z racji pandemii nie będzie Śniadań Roratnich. Na dzieci, które przyjdą na Roraty czekają słodkie niespodzianki.
2. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
3. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
4. Za tydzień po Mszach św. będziemy mieli możliwość nabywania kalendarza parafialnego na 2021 r.
5. W czasie pandemii, kruchtach naszej świątyni, zamontowaliśmy automatyczne dozowniki z wodą święconą.
6. Dzisiaj po Mszach św. możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł. Świece znajdują się na stoliku za ławkami.
7. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów: m.in. W blasku Eucharystii, Pomagamy zmarłym, przedstawiona jest sylwetka założyciela Rycerzy Kolumba, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
8. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
9. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Fatimy.
10. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to