Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 stycznia 2021 r.
przez

3. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Siostry i Bracia. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. W tym roku z racji pandemii kolęda ma inny przebieg niż zazwyczaj. Rozmawiałem na temat kolędy z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Radą Gospodarczą. Po tych konsultacjach, rozumiejąc obawy wiernych przed zakażeniem, podjąłem decyzję o przebiegu kolędy według następującego porządku. Kolęda będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część to Msza św. w naszej świątyni sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. W czasie Eucharystii udzielimy mieszkańcom specjalnego Bożonarodzeniowego Błogosławieństwa. Byłoby dobrze gdyby z każdego domu przybyła do świątyni przynajmniej jedna osoba, ale bardzo serdecznie zapraszamy więcej osób z poszczególnych rodzin. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą zabraną ze świątyni i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B.
Dla każdej rodziny został przygotowany specjalny folder kolędowy, który zawiera przebieg rodzinnego spotkania w domu wraz z modlitwę rodzinną. Folder można zabrać po Mszy świętej sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Rodziny, które jednak mimo pandemii chciałyby mieć wizytę duszpasterską w tradycyjny sposób niech zgłoszą się do mnie. Moi Drodzy.
W czasie tradycyjnej kolędy składaliście dobrowolne ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni, wokół niej i w budynkach parafialnych. Z ofiar kolędowych przeznaczamy również część ofiar na prace związane z duszpasterstwem i akcjami charytatywnymi, które prowadzimy przy parafii. W kończącym się roku 2020, doprowadziliśmy do porządku ogród parafialny układając kostkę brukową w miejsce rozpadającego się asfaltu oraz powstały liczne nowe nasadzenia. W świątyni zaś namalowane zostały ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej, które miały miejsce w wielu krajach na różnych kontynentach. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską.
W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązanie terenu dookoła kościoła. Pierwszym etapem będzie zakup materiałów. Równolegle kontynuowana będzie działalność charytatywna i społeczna parafii. Widzimy jej ogromną potrzebę. Widzimy również potrzebę modernizacji pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.
2. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (25 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Północnej: nr 17; 18; 19; 20; 22 i 24
Wtorek (26 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Maksymiliana: nr 1; 3; 5; 7; 9; 11
Środa (27 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Maksymiliana: 13; 15; 17; 19; 21
Czwartek (28 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Maksymiliana: nr 23; ul. Ks. Jaworskiego – mieszkania nad pawilonami oraz ul Ks. Jaworskiego nr 4; 6; 8; 10
Piątek (29 stycznia) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Ks. Jaworskiego 12; 17; 21; ul. Łąkowej 2; ul. Zielonej 3 i 5
Sobota (30 stycznia) – Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy domów jednorodzinnych przy ul. Grunwaldzkiej, Jesionowej, Lipowej, Młodzieżowej, Baśniowej, Pogodnej, Działkowej, Malowniczej i Biedronki
Poniedziałek (1 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Klonowej – nr 6 do 15; Klonowa nr 6D; 6E; 6F; 8; 8A
Środa (3 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20; 20A; 20 B i wszyscy inni, których być może pominęliśmy oraz ci którzy wcześniej nie mogli przybyć z racji pracy lub innych okoliczności
3. W środę 3 lutego ostatni dzień kolędy.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
5. W sobotę 30 stycznia od godz. 11.00 w domu parafialnym odbędzie się mierzenie dzieci klas III przed uszyciem alb komunijnych.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
7. Nasza parafia, poprzez zbiórkę makulatury i ubrań oraz dzięki ofiarom wiernych, wybudowała studnię głębinową Maksymilian w Kamerunie oraz współfinansowała wybudowanie studni głębinowej Marianna, która w najbliższą sobotę zostanie otwarta. Od dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę środków na wybudowanie studni głębinowej im. Ks. kan. Romualda Jaworskiego. Za tydzień w niedzielę, w 68 Światowym Dniu Trędowatych, modlić się będziemy za chorych na trąd, a członkowie Odnowy w Duchu św. i wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zbierać będą ofiary do puszek na wybudowanie kolejnej studni głębinowej, która nosić będzie imię pierwszego proboszcza naszej parafii.
8. Od 07 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu, maju i lipcu.
9. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie zimowym. Kościół jest ogrzewany.
10. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
11. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
12. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Gromnice znajdują się na stoliku za ławkami.
13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
14. W Szczęść Boże znajduje się propozycja Nabożeństwa Słowa Bożego w rodzinie. To nabożeństwo możemy przeprowadzić dzisiaj w Niedzielę Słowa Bożego, ale też możemy je przeprowadzać w ciągu całego roku. W Szczęść Boże znajduje się również informacja Proboszcza Parafii św. Michała, odnośnie funkcjonowania cmentarza przy ul. Kopernika.
15. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dzisiaj po Mszach św. organizowana jest zbiórka ofiar dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Puszki wystawione są przy wyjściach z naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
17. Dzisiaj, po Błogosławieństwie, w Niedzielę Słowa Bożego, podczas śpiewanej pieśni podejdźmy do ołtarza i zabierzmy kartki z tekstami Pisma św. Niech Słowo Boga zamieszczone na tych kartkach i całe Pismo Święte kształtuje nasze życie. Po Słowa Boga często sięgajmy.
PROBOSZCZ

Udostępnij to