Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 kwietnia 2020 r.
przez

3. Niedziela Wielkanocna, Rok A

1. Wznawiamy spotkania następujących grup modlitewnych i formacyjnych. Spotkania odbywać się będą w kościele.
2. Jutro o godz. 16.30 spotkanie osób należących dla Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych. Zapraszamy również wszystkich chętnych w każdy poniedziałek na godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci naszego patrona św. Maksymiliana Kolbe.
3. Również jutro o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
4. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. dla osób należących do Wspólnoty Odnowy w Duchu św.
5. W piątek rozpoczynamy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośbą do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
6. Wszystkie spotkania, również te przy figurkach winny być przeprowadzane w reżimie epidemiologicznym.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.00.
8. W sobotę 02 maja przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski przeniesiona z niedzieli, z racji III Niedzieli Wielkanocnej. Msze św. w naszym kościele w sobotę, tak jak w każdą niedzielę.
9. W sobotę różaniec wynagradzający po mszy św. o godz. 8.45.
10. W najbliższą sobotę z racji epidemii nie będzie wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach.
11. Msze św. przyjęte w najbliższą sobotę na godz. 8.30 zostaną odprawione o godz. 8.45, a przyjęte na 18.00 zostaną odprawione o godz. 17.30. Za zmianę przepraszamy.
12. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem adoracja wspólna, Litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji pandemii nie odbędzie się procesja eucharystyczna.
13. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. W naszej świątyni we Mszach św. może uczestniczyć 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera przedłużył również dyspensę od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. W razie potrzeby włączone będą również głośniki zewnętrzne. Z racji epidemii i naszego wspólnie bezpieczeństwa usilnie zachęcamy Parafian do przyjmowania Komunii św. na rękę. Komunia św. na rękę udzielana będzie naprzeciw kaplicy św. Maksymiliana.
16. Z naszej świątyni transmitowane są Msze św. w każdą niedzielę i święta oraz modlitwa kapłanów odmawiających różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
17. Siostry i Bracia. Miejmy szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagajmy w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas.
18. Informujemy Parafian, że Uroczystość Pierwszej Komunii św. w tym roku, w naszej parafii, o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, odbędzie sie 20 września, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 04 października..
19. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie proszone są o odebranie dokonanej wpłaty.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Zachęcamy również do nabywania i lektury różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
21. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS oraz świec zwanych paschalikami.
22. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca nas abyśmy zanosili ufną modlitwę do Boga o ustanie pandemii oraz zanosili do Boga modlitwę o deszcz. Pełny tekst zachęty znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do lektury.
23. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła, wpłacili ofiary na konto parafii, złożyli do skarbon lub przekazali kapłanom. Bóg zapłać. PROBOSZCZ

Udostępnij to