Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 29 maja 2022 r.
przez

7. Niedziela Wielkanocna C

1. W miniony piątek odbyła się XVII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy uczestnikom za udział a urzędom, nauczycielom i wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu imprezy sportowej.
2. Dzisiaj Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 8.45 i 11.15.
3. We wtorek 31 o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Mowy św. Piotra”. Wykład poprowadzi ks. prof. Waldemar Linke z UKSW. Zachęcamy do udziału w wykładzie.
4. W poniedziałek 30 maja o godz. 19.00 poświęcenie pól i Msza św. w intencji mieszkańców Kownat a we wtorek 31 maja o godz. 19.00 Msze św. przy figurkach w intencji mieszkańców Kolonia Szpondowo i mieszkańców Osiedla Poświętne.

5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe i różaniec , w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Od śmierci Jana Pawła II różaniec odmawialiśmy o godz. 20.20, a od najbliższego czwartku różaniec będziemy odmawiać po wieczorowej Mszy św.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
8. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Prosimy ponownie zgłaszać chorych telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać osoby starsze lub chore które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
9. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Diecezjalny Dzień Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Początek spotkania o godz. 9.30 a zakończenie ok. 16.00. W czasie Dnia Wspólnoty Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery. W tym dniu Wspólnota Odnowy w Duchu św. istniejąca przy naszej parafii obchodzić będzie jubileusz 30 – lecia istnienia.
10. W związku z dniem wspólnoty Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP odprawiona będzie o godz. 7.00 a po niej różaniec wynagradzający.
11. Intencja Mszy św. 4 czerwca z godz. 8.30 przeniesiona została na godz. 7.00. Również intencje Mszy św. w czasie Bierzmowania 22 czerwca z 18.00 przeniesione zostaną na godz. 7.00. Gdyby rodziny pragnęły ustalić inny termin to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Za tydzień jubileusz 40-lecia kapłaństwa obchodzić będzie ks. kan. dr Tadeusz Kulesza. Czcigodny jubilat Mszę św. dziękczynną odprawi o godz. 10.00.
13. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Serca Bożego, procesja eucharystyczna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
14. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym a od środy w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
15. W czerwcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
16. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
17. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
18. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha św. Dorocznym zwyczajem o godz. 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Podobnie przewidujemy wyjazd do Smardzewa, w poniedziałek 06 czerwca o godz. 15.00, w Święto Matki Bożej Matki Kościoła, dla osób chorych i starszych, żeby mogły wziąć udział w przygotowanej dla nich modlitwie i Mszy św. o godz. 16.00.
19. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 05 czerwca po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. proboszcz. Powrót autokarem pół godz. po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
20. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
21. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
22. Od 25 do 28 czerwca organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Wilna, na Podlasie i Suwalszczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Sokółkę, Białystok, Zuzelę, Andrzejewo, św. Lipkę, Gietrzwałd, Olsztyn, Suchowolę, Studzieniczne, Tykocin, Wilno, Troki, Augustów i inne miejscowości. Będzie również przejażdżka kanałem augustowskim. Koszt noclegów, przejazdu, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 1100 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
23. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
24. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy List Biskupa Piotra Libery.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to