Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 31 stycznia 2021 r.
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok B
1. Siostry i Bracia. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. W tym roku z racji pandemii kolęda ma inny przebieg niż zazwyczaj. Rozmawiałem na temat kolędy z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Radą Gospodarczą. Po tych konsultacjach, rozumiejąc obawy wiernych przed zakażeniem, podjąłem decyzję o przebiegu kolędy według następującego porządku. Kolęda będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część to Msza św. w naszej świątyni sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. W czasie Eucharystii udzielimy mieszkańcom specjalnego Bożonarodzeniowego Błogosławieństwa. Byłoby dobrze gdyby z każdego domu przybyła do świątyni przynajmniej jedna osoba, ale bardzo serdecznie zapraszamy więcej osób z poszczególnych rodzin. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą zabraną ze świątyni i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B.
Dla każdej rodziny został przygotowany specjalny folder kolędowy, który zawiera przebieg rodzinnego spotkania w domu wraz z modlitwę rodzinną. Folder można zabrać po Mszy świętej sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków. Rodziny, które jednak mimo pandemii chciałyby mieć wizytę duszpasterską w tradycyjny sposób niech zgłoszą się do mnie. Moi Drodzy.
W czasie tradycyjnej kolędy składaliście dobrowolne ofiary na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni, wokół niej i w budynkach parafialnych. Z ofiar kolędowych przeznaczamy również część ofiar na prace związane z duszpasterstwem i akcjami charytatywnymi, które prowadzimy przy parafii. W kończącym się roku 2020, doprowadziliśmy do porządku ogród parafialny układając kostkę brukową w miejsce rozpadającego się asfaltu oraz powstały liczne nowe nasadzenia. W świątyni zaś namalowane zostały ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej, które miały miejsce w wielu krajach na różnych kontynentach. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską.
W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązanie terenu dookoła kościoła. Pierwszym etapem będzie zakup materiałów. Równolegle kontynuowana będzie działalność charytatywna i społeczna parafii. Widzimy jej ogromną potrzebę. Widzimy również potrzebę modernizacji pomieszczeń, w których odbywają się spotkania. Rodziny, które chciałyby złożyć dobrowolne ofiary na zaplanowane prace i na bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej mogą to uczynić, składając ofiary do skarbon umieszczonych za ławkami lub dokonując wpłat na konto parafii.
2. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (1 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Klonowej – nr 6 do 15; Klonowa nr 6D; 6E; 6F; 8; 8A
Środa (3 lutego) – Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20; 20A; 20 B i wszyscy inni, których być może pominęliśmy oraz ci którzy wcześniej nie mogli przybyć z racji pracy lub innych okoliczności
3. W środę 3 lutego ostatni dzień kolędy.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
5. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Prosimy, aby gromnice miały osłony. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarnijmy wdowę i dziewicę konsekrowaną oraz osoby należące do instytutów życia konsekrowanego z naszej parafii. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny. Uroczystość diecezjalna pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery odbędą się w kaplicy Sióstr Pasjonistek w Płocku.
6. We wtorek o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
7. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
8. W czwartek przypada XI rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla drugiego proboszcza naszej parafii.
9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
10. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający.
11. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 spotkanie wszystkich ministrantów.
12. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych lub ich rodzin.
13. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy za rodziny naszej parafii po zakończeniu kolędy, prosząc o Boże Błogosławieństwo dla nich samych oraz dla ich rodzin.
14. Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
15. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
16. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
17. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły mająca swoją siedzibę w Szerominku ul. Południowa 1E ogłasza nabór do nowopowstającej grupy przedszkolnej 4-5 latków. W szkole panuje życzliwa i rodzinna atmosfera a jej działalność opiera się na wartościach chrześcijańskich. Atutem tej placówki są ciekawe zajęcia dodatkowe, małoliczne grupy oraz smaczne posiłki przygotowywane w szkolnej kuchni. Zajęcia od 1 lutego 2021r. Szczegóły można uzyskać w sekretariacie szkoły.
18. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Gromnice znajdują się na stoliku za ławkami.
19. Od 07 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu, maju i lipcu.
20. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
21. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się Zaproszenie Biskupa Płockiego
na Dzień Życia Konsekrowanego 2021, List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego.
22. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Eucharystii, św. Józefowi z racji Roku św. Józefa oraz inne ciekawe artykuły, m.in. o rozproszeniach w modlitwie.
23. W Szczęść Boże ukazał się również kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Beauraing w Belgii.
24. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, w 68 Światowym Dniu Trędowatych, modlimy się za chorych na trąd, a członkowie Odnowy w Duchu św. i wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca zbierają ofiary do puszek na wybudowanie kolejnej studni głębinowej w Afryce, która nosić będzie imię Ks. kan. Romualda Jaworskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. W tym roku nasza zbiórka zbiegła się ze zbiórką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obie zbiórki mają szczytny cel. Decyzję pozostawiamy Drogim Parafianom. W Szczęść Boże znajdziemy więcej informacji o 68 Światowym Dniu Trędowatych oraz o zaangażowaniu naszej parafii w budowę studni głębinowych. Zachęcamy również do obejrzenia stosownej wystawy umieszczonej przy choinkach.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to