OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ WIELKANOCNA
przez

12.04.2020 r.

1. Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. W tym trudnym dla nas czasie, w imieniu Księży pracujących w naszej parafii oraz własnym, Drogim Parafianom i Gościom, życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły optymizm i nadzieję na szybkie zakończenie pandemii, którą przeżywamy. Niech Zmartwychwstały Jezus da nam siły do znoszenia tego niełatwego czasu i przemieni naszą obawę w radosne dziękczynienie. Miejmy wszyscy wiarę, że jesteśmy w rękach kochającego nas Ojca.
2. Życzenia do Diecezjan przesłał również Biskup Płocki Piotr Libera oraz Biskup Mirosław Milewski. Życzenia umieszczone zostały na stronie internetowej. Zachęcamy do wsłuchania się w treść życzeń.
3. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także dla osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia poprzez wolontariuszy na miarę możliwości będzie udzielała pomocy.
4. Dziękuję księdzu Pawłowi za przygotowanie Grobu Pana Jezusa oraz p Magdalenie Wiśniewskiej za ofiarowanie kwiatów.
5. Dziękuję księżom za zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Nabożeństw Wielkotygodniowych.
6. Dziękuję ks. Wojciechowi Czajkowskiemu i p. Bogdanowi Śmigrodzkiemu za ich zaangażowanie, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w Maszach św. i nabożeństwach transmitowanych przez media.
7. Dziękuję Wam wszystkim Siostry i Bracia, którzy poprzez środki masowego przekazu uczestniczyliście w Nabożeństwach Triduum Paschalnego.
8. Dziękuję za zrozumienie i modlitwę w tym trudnym okresie.
9. W tym uroczystym dniu dziękuję Parafianom oraz tym wszystkim, którzy okazywali oraz wciąż okazują życzliwość dla naszej Parafii i jej duszpasterzy.
10. Dziękuje urzędom, instytucjom, stowarzyszeniom oraz osobom indywidualnym za przekazane i przesłane życzenia dla naszej wspólnoty parafialnej.
11. Dzisiaj i jutro odwołana jest Msza św. o godz.19.00.
12. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą odprawiamy każdego dnia o godz. 15.00.
13. W najbliższą niedzielę wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
14. W niedziele, święta i dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej jak 5 osób + kapłani. Proponujemy, aby we Mszy św. uczestniczył tylko 1 przedstawiciel rodziny, która zamówiła Mszę św. Pozostali członkowie rodziny proszeni są aby uczestniczyli we Mszy św. przez portale społecznościowe.
15. Z naszej świątyni w mediach transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa. Transmitowana jest również modlitwa kapłanów odmawiających różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
16. Zwracamy się z prośbą do rodziców aby na miarę swoich możliwości i przekazywanych pomocy przez internet przygotowywali swoje dzieci do przyjęcia Sakramentów św.
17. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, który możemy zabrać, a po przeczytaniu przekazać go znajomym lub sąsiadom.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru czasopisma Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
19. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS oraz świec zwanych paschalikami. Baranki i świece znajdują się na stoliku za ławkami. Możemy je również zabrać dla osób starszych.
20. Trwają prace związane z plastycznym wypełnieniem balustrad naszego chóru oraz renowacją naszego ogrodu. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Życzenia Biskupa Płockiego Piotra Libery i Biskupa Mirosława Milewskiego

Udostępnij to